Показання до встановлення бюгельного протеза - СК «Посмішка успіху» у Хмельницькому

Самою простою конструкцією для заповнення відсутніх зубів є бюгельний протез.

Більш детальніше розповість стоматолог клініки «Посмішка успіху».

Головною його відмінністю такого протезу є металевий дугоподібний каркас. Міцна металева основа дозволила зробити тонше акриловий базис, що імітує ясна, це полегшило процес адаптації до протеза, зробило його більш довговічним і комфортним.

Для установки бюгельного протеза потрібно мінімальну кількість опорних зубів. Якщо ж таких немає, то можливо встановити протез з опорою на імплантовані зубні одиниці.

Зовнішня естетика зубів і ціна протеза буде сильно залежати від обраного способу кріплення бюгельного протеза: гачки, замочки або телескопічні коронки.

Простий бюгельний протез: знімний і незнімний

За типом кріплення в ротовій порожнині все зубні протези можна умовно розділити на три групи:

 • Знімні зубні протези
 • Умовно / частково знімні зубні протези
 • Незнімні зубні конструкції

До перших двох груп відносяться зубні системи, які самостійно можна повністю або частково витягти, і так само встановити назад. До них відносяться протези пластиночного типу і всі види бюгельних протезів. Знімні протези підійдуть в разі втрати всіх зубів або значної їх частини. У протезів пластиночного типу жувальна навантаження цілком лягає на десневую кістка.

Пластмасовий знімний протез і простий бюгельний: відмінності

Пластмасовий знімний протез, мабуть, найдешевший вид протезування. До виконаному з акрилу або пластмаси десневому базису кріпляться штучні зубні коронки з кераміки. Тримається такий протез тільки за рахунок вакууму, який «присмоктується» протез до ясен. 

Термін служби пластмасового знімного протеза невеликий - від двох до чотирьох років. Якщо в роті залишилося хоча б кілька здорових зубів, то бюгельний протез стане хорошою альтернативою пластмасового аналогу.

Металева дуга в підставі протеза (бюгель), замість товстого шару пластика, робить його значно міцніше і легше. Десневая частина такої конструкції стає тоншою, так як більше не виконує фіксуючу функцію.

Незалежно від розташування бюгельний протез тримається міцно і не заважає при розмові. Жувальне навантаження розподіляється змішаним шляхом: на металевий каркас, на кісткову тканину ясен, на опорні зуби. Термін служби такого протеза від п'яти до десяти років.

Бюгельний протез простий: різновиди

Розрізняються бюгельні протези залежно від місця їх установки і способу кріплення на опорних зубах. В якості опори може служити не тільки імплантований зуб, але і здоровий корінь, в який імплантується крихітний замочок для кріплення протеза.

Залежно від типу фіксації бюгельні протези бувають:

 • На кламмерах. Найпростіший з усіх бюгельних протезів. Проте, він відмінно відновлює жувальну функцію, при всій своїй уявній невигадливості. Кламмери охоплюють опорний зуб і не дозволяють протезу зміщуватися. Недоліком такого роду кріплення є його мала естетичність, хоча останнім часом, кламерами в зоні посмішки стали робити з нейлону в тон зубної коронки.
 • На аттачменті. Аттачменти - високотехнологічні замкові конструкції, які буквально пристібають зубний протез до опорних коронок. Завдяки цьому протез непомітний в роті і виглядає дуже естетично.
 • На телескопічних коронках. Найнадійніший вид кріплення і повністю приховує наявність протеза. Однак він і найскладніший, що вимагає не тільки наявності точного обладнання, а й високої кваліфікації протезує.
 • Шенірующего типу. Останній вид протеза дозволяє вирішити відразу два завдання: здійснити протезування і зміцнити зубний ряд, запобігши його подальше розхитування. З внутрішньої сторони такий протез має дугу, або кілька когтевідних металевих відростків, щільно фіксують рухомі зуби.

Переваги простого бюгельного протеза на кламмерах

Простой бюгельний протез на кламмерах має цілий ряд переваг:

 • легка і при цьому міцна конструкція, що значно скорочує період адаптації до протеза і не псує дикцію під час його використання;
 • надійна фіксація в роті;
 • відмінне відновлення жувальної функції;
 • ясенний базис і зубні коронки легко піддаються ремонту (за умови цілісності каркаса);
 • простота у виготовленні та демократична ціна в порівнянні з іншими бюгельнимі протезами.
Показання до встановлення бюгельного протеза - СК «Посмішка успіху» у Хмельницькому, фото-3

Виникли додаткові питання, які стосуються послуг стоматології «Посмішка успіху»? Звертайтеся до нас. Ми надамо детальну консультацію.

 • 098 565 56 55, 067 794 13 92

Адреса клініки: м. Хмельницький, вулиця Молодіжна, 7

  «Посмішка Успіху» - стоматологія що дарує щасливі посмішки